نرم افزار Unity Connection یک راه حل نرم افزاری قدرتمند Unified Messaging به همراه VoiceMail , IVR می باشد . این نرم افزار همانند Callmanager در رده محصولات Enterprise قرار می گیرد به طوری که هر سرور امکان پشتیبانی از ۲۰,۰۰۰ عدد Mailbox و ۲۵۰ عدد پورت را فراهم می کند که تعداد پورت ها در حالت Cluster Active/Active دو برابر می شود و به عدد ۵۰۰ می رسد. ماکزیمم تعداد User های قابل تعریف بر روی سیستم معادل ۱۰۰,۰۰۰ کاربر می باشد که برای پروژه های بزرگ بسیار مناسب می باشد.

با استفاده از نرم افزار Unity Connection کاربر قادر خواهد بود  تا با یکی از روش های زیر به  پیغام های صوتی خود دسترسی پیدا نماید:

(این امکان وجود دارد که دسترسی به VoiceMail Inbox از داخل یا خارج شبکه صورت گیرد.)

  • Email Inbox
  • Web Based
  • IP Phone
  • Cisco Jabber

از مهمترین امکاناتی که Unity Connection در اختیار مدیر شبکه قرار می دهد پیاده سازی IVR یا همان منوی صوتی با استفاده از مفهومی به نام Call Handler می باشد که می توان منوهای تو در تو متعددی ایجاد نمود. سه نوع Call Handler می توان در Unity Connection تعریف کرد که متداول ترین آنها System Call Handler می باشد و برای طراحی IVR از آن استفاده می گردد.

از دیگر امکانات سیستم می توان به ارسال Message به صورت تکی و گروهی ، ارسال Message از طریق نام شخص و یا شماره داخلی ، فوروارد کردن پیغام ، Live Record ، مدیریت بر روی حجم فضای ذخیره سازی Voicemail و … اشاره نمود.

این نرم افزار همچنین شامل یک سری امکانات اختصاصی و منحصر به فرد به شرح ذیل می باشد:

  1. SpeechView — با استفاده از این قابلیت تمامی Voicemail دریافتی توسط این سرویس به Text تبدیل شده و برای کاربر از طریق ایمیل ارسال می گردد. در این روش برای گوش کردن پیغام ها دیگر نیازی به شماره گیری یا باز کردن Browser نیست بلکه به راحتی پیغام صوتی را به صورت متن در میل باکس خود دریافت و مشاهده خواهید کرد.
  2. Speech Recognition — با استفاده از این قابلیت کاربر این امکان را خواهد داشت تا یک سری از دستورات مانند شماره گیری یک داخلی ، پخش پیغام ها ، دوباره گوش دادن به آنها ، پاک کردن ، فوروارد کردن ، ذخیره کردن و … را ازطریق صوتی و صدای شخص اعمال نماید. این امکان وجود دارد که بتوان برای اجرای دستورات بین Speech Recognition و Touch Tone سوئیچ یا Toggle نمود.
  3. Speech Connect — با استفاده از این قابلیت کاربر قادر خواهد بود در هنگام پخش IVR با گفتن اسم شخص یا دپارتمان به مقصد مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.
  4. Text To Speech — با Integrate شدن Unity Connection با یک Mail Server مانند Exchange این امکان فراهم می گردد تا بتوان ایمیل های دریافتی را به Voice Message تبدیل و از طریق تلفن آنها را شنید و به آنها پاسخ داد.

در Unity Connection همانند سایر محصولات Cisco Collaboration امکان ایجاد Redundancy وجود دارد که پیاده سازی آن به دو صورت امکان پذیر است

  1. متداول ترین روش در پیاده سازی Redundancy ایجاد کلاستر و نصب دو عدد سرور Unity Connection به صورت Active/Active می باشد. بر خلاف نرم افزار Callmanager که تا ۲۰ عدد سرور می توانند داخل یک کلاستر قرار گیرند در Unity Connection نهایتا دو عدد سرور می تواند داخل یک کلاستر باشد و به صورت Active/Active کار کند.
  2. با استفاده از قابلیت SRSV(Survivable Remote Site Voicemail) که در این حالت در صورت قطعی ارتباط بین شعب و نقطه اصلی ، روتر موجود در شعبه می تواند به طور موقت وظیفه Voice Messaging و IVR را بر عهده بگیرد.